Yeni Ambalaj

Türkiye’nin 131 yıllık zeytinyağı markası Komili’ye daha da değer katmak için bir yıldır yoğun bir çalışma sürdüren Ana Gıda, tasarladığı yeniliklerden ilki olan yeni ambalajını 11 Ocak 2010 Pazartesi günü Feriye Lokantası’nda gerçekleştirdiği özel bir davetle tanıttı.

2008 yılı Kasım ayında Anadolu Grubu şirketlerinden Ana Gıda’nın bünyesine katılan Komili, yeni yıla modern bir tasarımın, çağdaş bir uygulamanın simgesi olan yeni ambalajıyla girdi.

Türkiye’nin 131 yıllık zeytinyağı markası Komili’ye daha da değer katmak için bir yıldır yoğun bir çalışma sürdüren Ana Gıda, tasarladığı yeniliklerden ilki olan yeni ambalajını 11 Ocak 2010 Pazartesi günü Feriye Lokantası’nda gerçekleştirdiği özel bir davetle tanıttı. Komili’nin yeni şişesinin tasarımını 1990 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışında seri üretim yapan çeşitli sektörlere yeni ürün tasarımı gerçekleştiren Gamze Güven yaptı.

Ambalajların etiket tasarımları grafik tasarımcı Murat Celep tarafından gerçekleştirildi. Ulusal ve uluslararası birçok ambalaj ödülü kazanan Tasarım Üssü'nün yöneticisi, endüstriyel tasarımcı Gamze Güven, Komili yeni şişesini tasarlarken, zeytin ağacının ve zeytinyağının tarihi ve mitolojik anlamlarından, çağrışımlarından yararlandığını söyledi.