Sıvı yağ tüketicisi Ana Gıda’yı seçti!

Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME)’nin gerçekleştirdiği araştırmada 2011 yılında sıvı yağ sektöründe Ana Gıda; Komili, Kırlangıç ve Madra markaları ile müşteri memnuniyetinde tek başına birinci sırada yer aldı.

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından 2005 yılından beri 81 ilde on binlerce tüketiciye ulaşarak yürütülen Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME)'nde Ana Gıda 2011 yılında; Komili, Kırlangıç ve Madra markalarıyla müşteri memnuniyetinde 86 gibi yüksek bir puanla tek başına birinci sırada yer aldı. Capital Dergisi'nin işbirliğiyle Ritz-Carlton İstanbul'da yapılan gala gecesinde Ana Gıda birinciliğini, gümüş heykel alarak taçlandırdı.

Ana Gıda Genel Müdürü Ümit Ersoy, tüketicilerin Ana Gıda markalarını seçmelerinden dolayı büyük bir gurur duyduklarını belirterek "Tüketicilerimizin tercihleri doğrultusunda onlara en iyi hizmet ve ürünü sunmak için çalışarak daha çok uzun yıllar onlara hizmet vermek istiyoruz" dedi. Ersoy, markaların tüketicilerden aldıkları bu gibi ödüllerin çok değerli olduğunu vurgulayarak, çevre duyarlılığı ve yüksek kalite bilinciyle yollarına devam edeceklerini söyledi.

Komili Hakkında

Türkiye'nin en eski markalarından Komili, 1878'de Midilli'nin Komi Köyü'nde başlayan yolculuğuna 1923'den bu yana Anadolu topraklarında devam ediyor. Ana Gıda Ailesi'ne 2008 Kasım ayında katılan Komili, zeytinyağı sektöründeki liderliğini sürdürüyor. Zeytinyağını başta Ayvalık ve Körfez Bölgesi'nin olmak üzere Egenin en iyi zeytinlerinden elde eden Komili, uzun yıllara dayanan deneyimi, bilgi birikimi ve uzmanlığının yanı sıra üretim teknolojisi, tüketicilerin tercihleri doğrultusunda belirlediği çeşitleri ve hassas kalite kriterleri ile ürettiği zeytinyağını tüketicileriyle buluşturuyor. Komili ayrıca zeytinyağının bilinirliğinin artırılması, üreticinin bilinçlendirilmesi, verimliliğin artırılması, maliyetlerin düşürülmesi ve tüketimin yükseltilmesi için de çalışmalar yapıyor.

Ana Gıda Hakkında

Anadolu Grubu bünyesinde yer alan Ana Gıda, çevre duyarlılığı ve yüksek kalite bilinci ile zeytinyağı, mısır yağı, ayçiçek yağı ve diğer bitkisel yağlar üretiyor. Türkiye'nin en köklü markaları olan Sezai Ömer Madra (1914) ve Kırlangıç'ın (1953) yanına, 2008 yılı Kasım ayında Komili'yi (1878) de ekleyen Ana Gıda, zeytinyağı pazarında markalı satışın tartışmasız lideri. Ana Gıda, çeşitli marka ve ambalajlarda yurtdışına zeytinyağı ihracatı yapan Türkiye'nin önde gelen kuruluşlarından biri. İhracat yaptığı ülkeler arasında; Uzak ve Ortadoğu ülkeleri, Arap ülkeleri, ABD ve Avrupa Birliği ülkeleri bulunuyor. Ana Gıda, 2008 yılında İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği üyeleri arasında yapılan değerlendirmede 3. firma oldu.