Komili şişesi artık bir ‘Dünya Yıldızı’!

Tasarımcı Gamze Güven imzalı, Kibele’nin “Bereket” imgesini ve zeytin ayıklayan Anadolu kadınını çağrıştıran ‘Komili Özel Üretim’ zeytinyağları şişe tasarımı, dünyanın en prestijli ambalaj tasarımı ödüllerinden olan ‘Worldstar Awards’ı aldı.

1878’den bu yana sofraları şölene dönüştüren Komili’nin, hasat ve üretim biçimlerine göre sınıflandırılan “Özel Üretim” zeytinyağlarının şişe tasarımı, Hırvatistan’da gerçekleştirilen ve yedi kategoriden oluşan Worldstar Awards’de, ‘Yiyecek Ambalajları’ kategorisinde ödüle layık görüldü.

Yirmi iki ülkeden gelen yirmi üç jüri üyesinin görev aldığı yarışmada, ‘Komili Özel Üretim’ zeytinyağının ödülünü Komili Pazarlama Müdürü Simin Özkar kabul etti. Özkar ödül kazanan tasarım hakkında “Komili Özel Ürünler Serisi için şişe tasarlama süreci ekibimiz için oldukça heyecan verici ve keyifli bir süreç oldu. Gerek pazarlama ve yönetim, gerekse fabrika ve tedarikçi ayağında çok profesyonel ekiplerle, çok iyi zaman yönetimiyle ortaya çıkan bu örnek çalışmanın ödüle layık bulunması ve ülkemizi dünya arenasında da temsil etmesinden dolayı büyük mutluluk duyuyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Komili özel üretim zeytinyağları ‘Erken Hasat’, ‘Taş Baskı’, ‘Çekirdeksiz Sıkma’, ‘Organik Sızma’, ‘0,3’ ve ‘Cold Pressed’ olmak üzere altı farklı üründen oluşuyor.