Komili Özel Üretim zeytinyağı şişesi, Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde “Üstün Tasarım Ödülü”ne layık görüldü.

Gamze Güven’in, Kibele’nin “Bereket” imgesi ve Anadolu’nun zeytin ayıklayan kadınından esinlenerek tasarladığı ‘Komili Özel Üretim’ zeytinyağı şişesi, Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde “Üstün Tasarım Ödülü”ne layık görüldü.

135 yıldan bu yana sofralara lezzet katan Komili’nin, hasat ve üretim biçimlerine göre sınıflandırılan “Özel Üretim” zeytinyağlarının şişe tasarımı, Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde Üstün Tasarım Ödülü’ne layık görüldü. TURQUALITY® Programı kapsamında üçüncü kez düzenlenen Tasarım Ödülleri’ne; 13 sektörden yapılan 410 başvuru arasından 90 tanesi ‘İyi Tasarım’ seçilirken, 14 tanesine ise ‘Üstün Tasarım’ ödülün verildi.

Jürisinde F1 için Formula One otomobilleri tasarlayan Peter Stevens, Samsung Yenilikçi Tasarım Laboratuarı kurucularından ABD'li tasarımcı Gordon Bruce, tasarım araştırmaları ile tanınan Akademisyen Birgit H. Jevnaker, National Taiwan University of Science and Technology Yaratıcı Tasarım Merkezi CEO’su Wen-chi Chang ve Malezya Tasarım Konseyi Başkanı Prof. Dr. Ahmad Haji Zainuddin gibi tasarım duayenlerinin bulunduğu Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri farklılık, yenilikçilik, kullanıcıya sağladığı fayda, estetik katkı, sağlık ve güvenlik, üretim için tasarım kalitesi ve sürdürülebilirlik kriterlerine göre belirlendi.